Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej ----------KONKURS ZAKOŃCZONY

- Dokument dodano 2007-10-26, oglądany 11164 razy -

 
 

Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej

 

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej w Wą­wol­nicy, który odbędzie się  w ostatnią sobotę sierpnia. Festiwal ten jest wydarzeniem o randze diecezjalnej, jest popierany przez władze kościelne. Gromadzi tysiące młodych ludzi, którzy przez całą noc dzielą się radością uwielbiając Boga śpiewem i tańcem.

Festiwal ma swoją długoletnią tradycję. Odkąd wyruszyła piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę, szukaliśmy najlepszej formuły na festiwal piosenek, śpiewanych na pielgrzymce. Przez długie lata odbywał się w Częstochowie na zakończenie pielgrzymki, jednak z obiektywnych powodów gromadził niewielką liczbę uczestników. Doprowadziło to do zawieszenia Festiwalu. Po kilku latach podjęliśmy decyzję reaktywowania festiwalu w Wąwolnicy. Jako długoletni pątnicy wiedzieliśmy, że gdy już pielgrzymi odpoczną po trudach pielgrzymowania, tęsknią za ludźmi poznanymi na pielgrzymce, za atmosferą pielgrzymkową, która wciąga nowe rzesze młodych, spragnionych przyjaźni i braterskiej miłości. Dlatego Festiwal miał być sposobem na przedłużenie i wzmocnienie więzi, które rodzą się podczas wspólnego przeżywania trudu drogi prowadzącej na Jasną Górę. Czas pokazał, że trafiliśmy w potrzeby młodych ludzi, którzy pragną na koniec wakacji jeszcze raz spotkać się, aby ponownie przeżyć wakacyjne przygody, wymienić zdjęcia i zacieśnić relacje przyjaźni. Po tylu latach Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej gromadzi już nie tylko pielgrzymów, ale młodzież z całej archidiecezji, która szuka wartości opartych na Ewangelii, gdzie młodzieńcze ideały znajdują wymarzoną atmosferę do ich rozwoju. Festiwal już na stałe wpisał się w świadomość młodych ludzi jako czas podsumowania wakacji.

Zapraszamy  do udziału w tym wydarzeniu także katechetów. Jest to bardzo dobry moment, aby na błoniach wąwolnickich spotkać się z młodzieżą, z którą pracujecie i w takiej atmosferze przygotować się do nowego roku szkolnego. Szczegóły: www.pielgrzymka.lublin.pl

 

 

 
 

Autorzy dokumentu: -

Słowa kluczowe: Pielgrzymka, piosenka,