Pielgrzymka katechetów i nauczycieli Paryż - Lourdes - La Salette

- Dokument dodano 2019-10-21, oglądany 334 razy -

 
 

Wydział Katechetyczny Archidiecezji Lubelskiej

zaprasza na

 „Rekolekcje w drodze”

które w roku szkolnym 2019/20 odbędą się we Francji.

 

Podczas pątniczej drogi odwiedzimy m.in.

Paryż, Lourdes, La Salette, Ars.

Szczegóły są dostępne w pliku do pobrania.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie w Wydz iale Katechetycznym

do dnia 30 listopada 2019.

 

Znalezione obrazy dla zapytania CHARTRES Znalezione obrazy dla zapytania LOURDES GROTA Znalezione obrazy dla zapytania PARYZ BAZYLIKA SACRE COEUR PARYŻ – LOURDES – LA SALETTE

CHENONCEAU · TOURS · BORDEAUX · LOURDES · BIARRITZ - OCEAN ATLANTYCKI* · CARCASSONNE · AMETYSTOWE WYBRZEŻE – MORZE ŚRÓDZIEMNE · LA SALETTE · LYON · ARS · PARAY-LE-MONIAL · PARYŻ

 

 

PROGRAM RAMOWY 10 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników, transfer na lotnisko. Przelot do Paryża. Przejazd do zbudowanego na rzece Cher malowniczego zamku Chenonceau, zwanego często „zamkiem dam”. Zobaczymy wspaniałe ogrody dwóch rywalek Diany de Poitiers i Katarzyny Medycejskiej. Przejazd do Tours. Spacer po mieście, które od V w. jest ośrodkiem kultu św. Marcina. Nawiedzimy bazylikę zbudowaną przy grobie św. Marcina. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Tours.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Bordeaux – głównego miasta Akwitanii, słynącego z wyrobu doskonałych win – spacer po mieście, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

DZIEŃ 3

Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej, udział we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą, Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Dzień poświęcony na modlitwę indywidualną i kąpiele w cudownej wodzie. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Dla chętnych przejazd do Biarritz – słynnego atlantyckiego kurortu. Czas wolny na wypoczynek na plaży, kąpiele morskie. Powrót na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Udamy się do Carcassonne – twierdzy otoczonej podwójnymi murami obronnymi – spacer po zabytkowym mieście. Z kolei przejazd na Ametystowe Wybrzeże – czas na wypoczynek . Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do La Salette. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny we francuskich Alpach, położone na wysokości 1800 m n.p.m. Wspaniałe otoczenie pięknych wzgórz, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Lyonu. Spacer po starym mieście. Nawiedzimy m.in. romańsko-gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela z XV wieku ze słynnym XIV-wiecznym zegarem astronomicznym. Następnie udamy się do Ars - miasta św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Nawiedzimy stary kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki świętego. Przejazd do Paray-le-Monial, gdzie nawiedzimy sanktuarium. Tutaj żyła św. Małgorzata Maria Alacoque. Dzięki jej objawieniom dotyczącym kultu Najświętszego Serca Jezusowego, siedemnastowieczne miasto stało się znane na całym świecie. Odwiedzimy klasztor Sióstr Wizytek i pomodlimy się przy grobie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Paryża.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Paryża. Bulwarem św. Michała, przejście do Dzielnicy Łacińskiej. Przejdziemy obok Sorbony, Panteonu – miejsca pochówku Wielkich Synów Francji. Zwiedzimy kościół Saint Etienne Du Mont, gdzie wykładali św. Bonawentura i św. Tomasz z Akwinu. Tu przechowuje się relikwie św. Genowefy – patronki Paryża. Udamy się do kaplicy Cudownego Medalika. Popołudnie spędzimy na Polu Marsowym, w okolicy Wieży Eiffla. Na zakończenie dnia odbędziemy rejs po Sekwanie. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd na dalsze zwiedzanie Paryża. Z wysokości Wzgórza Montmartre popatrzymy na rozległy Paryż. Na placu Du Tertre zobaczymy, jak malują obrazy współcześni malarze. Zwiedzimy też Bazylikę Sacre Coeur. Przejazd w okolice Pól Elizejskich. Spacer od Łuku Triumfalnego do placu Zgody. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot powrotny. Transport do miejsca zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

 

 

TERMIN:                             03-12.07.2020

CENA:                           3980 zł + 140 EUR

 

 

 

ZAPEWNIAMY :

• transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 9 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 9 śniadań, 9 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych w wymaganych miejscach, nagłośnienie grupy

• opłatę na TFG

 

UWAGI:

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

 

 
 

Autorzy dokumentu: -

Słowa kluczowe: -